Porannego Targi Mieszkaniowe. Tu łatwiej znaleźć wymarzone „M”

Warto przyjść na Porannego Targi Mieszkaniowe – stwierdziło wielu odwiedzających. Już w sobotę, tj. podczas pierwszego dnia imprezy zostały zrobione rezerwacje wybranych mieszkań i podpisane umowy z deweloperami. W weekend można dokonać kompleksowego przeglądu ofert mieszkań i domów z Białegostoku i okolic. W targach bierze udział 21 deweloperów.

Na Porannego Targach Mieszkaniowych, które odbywają się w godz. 10-16 w siedzibie NOT, przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 2 (obok Centralu), firmy deweloperskie prezentują swoje inwestycje już zrealizowane, jak i te jeszcze na etapie budowy czy planowane. Podczas targów można od razu uzyskać informacje dotyczące poszczególnych ofert mieszkań i domów z pierwszej ręki i porównać mnóstwo ofert.

– Chcemy kupić mieszkanie i dlatego przyszliśmy na targi, aby zapoznać się z ofertami – mówi Piotr Jakubowski, który z żoną i córką zatrzymywał się przy wielu stoiskach deweloperów i pytał o oferty. – Targi to dobre rozwiązanie, bo tutaj w jednym miejscu mamy możliwość poznania tak wielu inwestycji i od razu można zapytać o jakieś szczegóły – człowiek ma szerszy obraz niż przy przeglądaniu tzw. suchych informacji z ulotek. Do tego są wizualizacje czy makiety budynków.

Oferty deweloperów są bardzo zróżnicowane pod względem lokalizacji inwestycji, ceny, metrażu, układu mieszkań oraz terminów zakończenia realizacji inwestycji, jak i tzw. dodatków, tj. komórek lokatorskich, miejsc postojowych.

Odwiedzający targi szukają mieszkań zarówno o powierzchni 35-40 mkw., jak i lokali 3-4-pokojowych o powierzchni ponad 60 mkw. Największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje już wybudowane lub których realizacja jest na ukończeniu. Jest też spora grupa osób szukających mieszkań, których sprzedaż dopiero się zaczyna (aby wybrać te najatrakcyjniejsze lokale) – pytają o planowane kolejne etapy realizacji poszczególnych inwestycji.

Podczas tej edycji targów wiele osób szuka mieszkań w centrum Białegostoku. Dokładnie wypytywano o szczegóły dotyczące takich mieszkań np. BIRKBUD (kamienica na rogu ul. Ogrodowej i Sienkiewicza), KALTER (Moja Młynowa), Apartamenty Jagiellońskie czy Rogowski Development (Lipowa).

Podczas targów widać było, że wiele osób interesowało się ofertami firm budujących domy – wolno stojące, w zabudowie szeregowej i bliźniaczej.

Wśród wystawców na targowych stoiskach swoje oferty prezentują przedstawiciele następujących firm: Yuniversal Podlaski, Rutkowski Development, Piątkowski Development, Eko-System, Jaz-Bud, Kalter Nieruchomości, Pogoda Invest, Max Bud, Mark-Bud, Asko S.A., Rogowski Development, mDevelopment, Kombinat Budowlany, Belveder Podlaski, Birkbud, Śródmieście Mieszkania, Apartamenty Jagiellońskie, Danwood, DQM, PRIME, Osiedle Zielona Górka oraz Leroy Merlin.