Na targach wiele osób znalazło swoje „M”

Fot. Wojciech Wojtkielewicz

Zarezerwowane mieszkania czy domy, mnóstwo bardzo konkretnych rozmów z deweloperami, wiele zebranych na stoiskach ulotek oraz zrobionych notatek dotyczących poszczególnych inwestycji – to efekt targów
Ponad tysiąc osób podczas minionego weekendu skorzystało z okazji, aby odwiedzić Porannego Targi Mieszkaniowe. Tutaj, w jednym miejscu można było zapoznać się z mnóstwem bardzo zróżnicowanych ofert deweloperów i od razu je porównać, porozmawiać o szczegółach dotyczących inwestycji.

– Od roku jesteśmy małżeństwem i wynajmujemy kawalerkę – mówią Anna i Andrzej Markowscy. – Jesteśmy ludźmi zapracowanymi, ale myślimy o przyszłości. Gdy dowiedzieliśmy się o targach, to czekaliśmy na ten weekend. Targi są dla nas znakomitą okazją do szukania wymarzonego „M”. Spróbujemy skorzystać z programu MdM. Szukamy mieszkania 3-pokojowego. I wybraliśmy fajne dwie oferty. To nie był stracony czas!
Targi odwiedziły osoby, które szukają zarówno swojego pierwszego mieszkania, jak i ci, którzy chcą powiększyć „swoją przestrzeń życiową” dotyczącą czterech ścian.
– Nasza czteroosobowa rodzina mieszka teraz w mieszkaniu 60-metrowym na Nowym Mieście i mamy dwie sypialnie z salonem, a potrzebujemy trzech sypialni i w związku z tym większej przestrzeni – mówi Justyna Kos. – Przyjechaliśmy na targi, bo tutaj, w jednym miejscu, mamy tyle ofert do wyboru.
– My przed laty wybudowaliśmy 200-metrowy dom, a teraz jesteśmy emerytami i zostaliśmy w nim sami, bo dzieci wyjechały do Warszawy – mówi Kazimierz Kulik. – Szukam z żoną małej szeregówki z kawałkiem ogródka. Chyba taką znaleźliśmy. Trzeba jeszcze tam pojechać i zobaczyć, jakie jest otoczenie.

Z rozmów z deweloperami wynika, że dla większości osób szukających swojego „M” najważniejsza jest cena mieszkania czy domu i lokalizacja. Ostatnio zmieniają się preferencje co do powierzchni mieszkań. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się szeregówki oraz mieszkania o powierzchni powyżej 60 mkw. (poprzednio 30-40 mkw.). Sporo osób mówi wprost, że chce kupić mieszkanie, aby je wynajmować i w tym przypadku ważne jest, aby kuchnia nie była otwarta i wszystkie pokoje muszą mieć wejście z korytarza. Wśród osób szukających nowego mieszkania jest spora grupa emerytów, którzy chcą mieszkań w dobrej lokalizacji (tj. blisko centrum) i z windą w budynku.

Podczas targów zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez „Kurier Poranny” ph. „Mieszkaj i urządzaj”. Łączna pula nagród dla trzech wyłonionych zwycięzców wyniosła 6 tys. zł . Były to karty podarunkowe ufundowane przez Leroy Merlin – Głównego Partnera Targów. W konkursie zwyciężył Adam Markowski z Hajnówki, który otrzymał bon o wartości 3 tys. zł.
– Bardzo się cieszę z głównej wygranej w konkursie. Voucher wykorzystam z żoną na zakupy w Leroy Merlin – mówi Adam Markowski, który po krótkiej naradzie z małżonką stwierdził, że na pewno wybiorą panele, a o innych materiałach jeszcze pomyślą wspólnie.
Drugie miejsce i bon o wartości 2 tys. zł przypadło Dariuszowi Modzelewskiemu.
– To dla mnie zaskoczenie, ale i miłe wrażenie – mówi pan Dariusz. – Tak naprawdę to wygrałem nagrodę z żoną, bo ona mi pomagała. Ta wygrana bardzo nam się przyda. Wybierzemy materiały do wykończenia wnętrz.
Trzecią zaś pozycję zajęła Patrycja Wolanin (bon o wartości 1 tys. zł).
– W moim przypadku to pierwsza w życiu nagroda zdobyta w konkursie – cieszy się pani Patrycja. – Zamierzam ją przeznaczyć na zakup dywanu i chcę delikatnie zmienić wystrój mieszkania – chodzi o zakup różnych dodatków, na przykład poduszki.
Z wysokiego poziomu konkursu i dużego zainteresowania targami jest zadowolony Paweł Tymiński z Leroy Merlin (Głównego Partnera Targów). – Naszą firmę cieszy udział tak wielu osób w konkursie. Porannego Targi Mieszkaniowe dają możliwość zaprezentowania naszej szerokiej oferty – m.in. usług ułatwiających zakupy w sklepach Leroy Merlin, bezpłatnej karty programu DOM czy oferty bezpłatnego projektu kuchni przy zakupie mebli kuchennych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *