Sporo osób znalazło wymarzone „M” na targach mieszkaniowych

Podczas Porannego Targów Mieszkaniowych, organizowanych przez „Kurier Poranny”, deweloperzy zaprezentowali setki zróżnicowanych ofert

– To znakomite przedsięwzięcie, że w jednym miejscu mogliśmy się zapoznać z tyloma ofertami mieszkań i domów – powiedział Jarosław Nowacki, który z żoną i córką, po wielu rozmowach z deweloperami, wybrał ofertę wymarzonego mieszkania. – Oczekujemy kolejnego dziecka i 38 metrów kwadratowych, to już zbyt mało. Zdecydowaliśmy się na większy metraż. Co prawda, ofert jest mnóstwo, ale mieliśmy określone priorytety co do lokalizacji, rozmieszczenia pomieszczeń, no i oczywiście co do ceny.

Mnóstwo ofert do wyboru

Podczas tegorocznej, jesiennej edycji Porannego Targów Mieszkaniowych udział wzięło ponad dwudziestu wystawców. Poszukujących lokum interesowała szeroka oferta mieszkań zarówno w centrum Białegostoku, na  jego obrzeżach, jak i w pobliskich miejscowościach.

To była okazja, aby  porównać oferty lokali o różnej powierzchni, liczbie pomieszczeń i standardzie wykończenia. Można było też przeprowadzić ewentualne negocjacje z deweloperem co do warunków oraz ceny zakupu lokalu czy domu.

Były też oferty firm zajmujących się budową domów pod klucz – z kompleksową obsługą od projektu do wprowadzenia się. Na przykład firma Wolf Haus buduje domy energooszczędne z gotowych elementów w ciągu trzech miesięcy.

Udane premiery prezentacji inwestycji

Niektórzy deweloperzy podczas Porannego Targów Mieszkaniowych zainaugurowali prezentację realizacji swoich najnowszych inwestycji, i jak się okazało, na liście rezerwacji mieszkań od razu pojawiło się sporo pozycji z  lokalami wybranymi przez odwiedzających imprezę.  Na przykład firma MARK-BUD rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach inwestycji przy ul. Alei Solidarności.

– Już podczas pierwszego dnia targów kilka osób zarezerwowało mieszkania w budynku – naszej najnowszej inwestycji, którą zaczniemy realizować w październiku, a drugiego dnia byli kolejni zainteresowani nabyciem lokalu – powiedziała Barbara Sanejko z MARK-BUD-u. – W 4-piętrowym budynku, który będzie miał 103 mieszkania, w pierwszym etapie za rok oddamy do użytku 58 mieszkań. Ceny zaczynają się od 4800 zł za metr kwadratowy.

Podobnie też Apartamenty Jagiellońskie na targach miały premierę prezentacji II etapu inwestycji.

– Nasza oferta spotkała się z zainteresowaniem wśród odwiedzających imprezę – powiedział Łukasz Śliwowski z firmy Apartamenty Jagiellońskie.  – Mamy już pierwsze rezerwacje lokali. Nadal też sprzedajemy mieszkania z I etapu – jest jeszcze spory wybór dla zainteresowanych.

Był  konkurs i nagrody

Podczas targów ogłoszono  wyniki konkursu „Porannego” ph. „Mieszkaj i urządzaj”, którego partnerem była firma Leroy Merlin. Do podziału wśród zwycięzców była pula nagród o wartości 5000 zł. Pierwszą nagrodę odebrał Dariusz Modzelewski (kartę podarunkową Leroy Merlin o wartości 3000 zł), drugie miejsce zdobył Kamil Głódź, a trzecie przypadło Sylwii Terebun.

– Pierwszy raz w życiu wygrałem konkretną nagrodę – powiedział wzruszony i zadowolony Dariusz Modzelewski, który z synem Piotrem odbierał główną wygraną. – Na pewno dobrze wykorzystam nagrodę. Odmaluję synowi pokój, urządzimy balkon. No i rodzicom coś zrobimy w domu.

Leroy Merlin był kolejny raz partnerem konkursu organizowanego przez „Kurier Poranny”, fundując zwycięzcom karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach tej sieci.

– Leroy Merlin współpracuje z największymi dewelope­rami – powiedział Jacek Zienkiewicz, dyrektor Sklepu Leroy Merlin przy ul. Produkcyjnej w Białymstoku. – Jesteśmy w stanie wykończyć mieszkanie pod klucz klientom, którzy kupią lokal u tych deweloperów. Klienci ci kupują taniej w Leroy Merlin.